Festivalis „Vilnius Ore“ sugrįžta: pristatomi visi atlikėjai

2024 03 07

Vilniečius ir miesto svečius daugiau laiko gamtoje kviečiantis leisti muzikos festivalis „Vilnius Ore“, po metų pertraukos, sugrįžta į VU Botanikos sodą Vingio parke, kur vyks liepos 16-19 dienomis bei pristato šių metų dalyvius atlikėją Angelou bei grupes „Kamanių Šilelis“, „Golden Parazyth“ ir „Los Secretos de Pablo“.

Pirmieji „Vilnius Ore“ festivaliai vyko 2021 ir 2022 metais, tuo metu praėjusią vasarą renginys nebuvo rengiamas dėl VU Botanikos sodo rekonstrukcijos darbų. Vos per kelerius metus festivalis tapo vienu iš didžiausių vasaros renginių sostinėje, į gamtos oazę pačioje Vilniaus širdyje pritraukęs virš 6 tūkst. žiūrovų.

Praėjusių festivalių metu čia pasirodė tokios muzikos žvaigždės, kaip Jessica Shy, Vaidas Baumila, Linas Adomaitis, „Beissoul & Einius“, GJan, Evgenya Redko, „G&G Sindikatas“, Mesijus, Ukrainą Eurovizijoje atstovavusi grupė „Go A“ ir būrys kitų atlikėjų.

„Vilnius Ore“ žiūrovai turi progą ne tik išvysti mylimus atlikėjus gamtos apsuptyje, bet ir susipažinti su įvairiomis gėlių ir augalų rūšimis. Festivalio metu čia taip pat rengiamos unikalios meno instaliacijos, o šiemet bus tęsiama ir graži tradicija – kiekvienas „Vilnius Ore“ atlikėjas VU Botanikos sode pasodina po rožę ir taip kuria unikalų festivalio gėlyną.

„Labai džiaugiamės, kad šią vasarą galėsime ir vėl atverti sodo vartus lankytojams, o vieni pirmųjų atsinaujinusį Botanikos sodą pamatys festivalio „Vilnius Ore“ žiūrovai. Festivalio dėka grožėtis mūsų nuostabiu sodu ir daugiau apie gamtą išmokti gali dar didesnis kiekis miesto gyventojų“ – teigia VU Botanikos sodo Vingio skyriaus vadovė Regina Juodkaitytė.

 

Šią vasarą festivalis truks keturias dienas, liepos 16-19 dienomis, ir pasiūlys muzikinių stilių įvairovę. Liepos 16 dieną festivalį „atidarys“ viena ryškiausių šalies ritmenbliuzo ir soulo atlikėjų bei penkiskart M.A.M.A. apdovanojimuose nominuota Angelou, kurios albumas „Fazė“ tapo 2021 metų klausomiausiu lietuvės atlikėjos albumu Lietuvoje.

Antrąją festivalio dieną scenoje pasirodys geriausia Lietuvos praėjusių metų alternatyviosios muzikos grupe pripažintas „Kamanių Šilelis“. Indie-folko stiliaus muziką kurianti grupė savo kūryboje sumaišo tradicinių liaudies instrumentų, elektroninės muzikos, gamtos ir net kasdienių namų apyvokos daiktų garsus, todėl puikiai derės su Botanikos sodo atmosfera.

Liepos 18 dieną „Vilnius Ore“ festivalyje karaliaus mūsų šalies muzikos padangėje savo „indie“ ir alternatyviojo pop stilistika bei emocingumu kūryboje išsiskirianti grupė „Golden Parazyth“, galinti pasigirti šimtais koncertų tiek Lietuvos, tiek užsienio festivaliuose bei „apšildžiusi“ tokias pasaulinio lygio žvaigždes, kaip „Hurts“ ar Lana del Rey.

Miesto festivalį liepos 19 dieną „uždarys“ sparčiai Lietuvos muzikos padangėje populiarėjantys „Los Secretos de Pablo“. Trylikos muzikantų grupė išsiskiria savo užkrečiančia gera nuotaika bei Lotynų Amerikos ritmais, o jų pasirodymai žiūrovams leidžia pasijusti, tarsi būtų tikrame Pietų Amerikos vakarėlyje.

„Nekantriai laukiame jau trečią kartą sugrįžti į šią magišką erdvę ir labai džiaugiamės mūsų gražia draugyste su VU Botanikos sodu, skubinančiu rekonstrukcijos darbus tam, kad galėtų duris lankytojams atverti kartu su mūsų festivaliu. Labai smagu, jog pritraukiame tiek žmonių ir sulaukiame tiek daug gražių atsiliepimų apie pačią festivalio idėją – švęsti Vilniaus gamtą su gera muzika“ – teigia „Seven Live“ vadovas Tomas Inčikas.

Miesto festivalis „Vilnius Ore“ vyks liepos 16-19 dienomis Vingio parke įsikūrusiame Vilniaus Universiteto Botanikos sode, o bilietus į pasirodymus jau galima įsigyti didžiausiame šalies bilietų platinimo portale Bilietai.lt.